Typy a triky

Čistenie tváre

Tvár si treba umývať, no netreba to preháňať. Príliš časté umývanie pleti môže spôsobiť, že pokožka bude produkovať ešte viac mazu. Pleť si stačí umývať čistiacim gélom najviac 2 krát denne. Použitím čistiaceho gélu odstránite z pokožky nadmernú mastnotu, pot, odumreté bunky  a nečistoty z ovzdušia. Používajte kvalitný gél, ktorý pokožku nechá čistú a sviežu ale pritom ju zbytočne nevysuší. Pleť si oplachujte vlažnou vodou, nie horúcou.  

Vytláčanie

Vytláčaním si zanesiete do vyrážky infekciu a tým svojej pleti viac uškodíte. Ale keď už nevydržíte a budete ju chcieť vytlačiť, tak postupujte podľa nasledujúcej rady: aby ste zabránili prenosu baktérií, tak si ruky poriadne umyte, prsty obaľte do kozmetického obrúska a až tak vyrážku vytlačte. Potom si ju nezabudnite poriadne dezinfikovať. Môžete použiť aj éterický olejček tea tree, ktorý má dezinfekčné a antibakteriálne vlastnosti.


Repík lekársky

Každý večer po vyčistení pleti si umývajte pleť odvarom z repíka lekárskeho, ktorý  zmierni zápaly a pokožku jemne vysuší.

Bahno z Mŕtveho mora

Bahno z Mŕtveho mora obsahuje zdraviu prospešné stopové prvky a minerály z Mŕtveho mora. Má blahodarné účinky na aknóznu pleť, ale aj na celé telo. Bahno z Mŕtveho Mora jemne čistí pokožku a upchaté póry. Odstraňuje prebytočnú mastnotu, pokožku hydratuje, upokojuje, zjemňuje a osviežuje. Skúste si na pleť nanášať bahennú masku. Po 20 minútach pôsobenia ju opláchnite vlažnou vodou.

Pitný režim

Nezabúdajte na dostatočný prísun tekutín, najmä vody. Voda je totiž najdôležitejšou zložkou potravinového reťazca človeka. Hydratácia organizmu a pleti zvyšuje celkovú kondíciu kože a pleti. Snažte sa však vyhýbať kyslo pôsobiacim nápojom, nápojov sýtených oxidom uhličitým, kofeínom a ďalšími kyslo pôsobiacimi látkam, takže žiadna kola.

Návšteva kozmetického salóna

Na záver typ od nás. Skúste skombinovať liečbu kožného lekára s návštevou kozmetického salóna.