Diskusia

Dátum: 17.02.2014

Vložil: Mária

Titulok: Moja schéma liečby akné

Ahojte bojovníci s akné. Som kožná lekárka a aj keď si hneď každý povie, veď čo nam tu ta bude hovoriť,určite nemá jedinu vyrážku - práve na medicíne som sa rozhodla pre kožný odbor,pretože práve počas štúdia sa mi rapídne začala zhoršovať pleť a veľmi dobre viem pochopiť ľudí s týmito problémami.Ale teraz k veci. Vyskúšala som už všeličo, cez vichy kozmetiku, konopnú, garnier, nivea a ja už neviem čo,ale samozrejme nič nepomáhalo. Problem je aj v tom,že som si vyrážky vyškrabavala a infikovala....Odkedy pracujem, zistila som,že existuje veľa možností liečby, ktoré nie sú až také drahé a agrasívne- predpísať roaccutan je tá najposlednejšia možnosť hlavne pre ženy!!! No moja schéma ,ktorá mi pomohla - používam čistiaci gél a peeling od Bioderma sebium- naozaj je to overené a veľmi účinne.Krémy mi odtiaľ nevyhovujú. Ráno požívam Skinoren krém a večer Isotrexin a Duac gel striedavo obdeň. Pri akné dúležité aj vyšetriť mandle- výter z mandlí a zuby- či náhodou nie je v tele nejaká infekcia. Niekedy ak sú problémy s trávením pomôžu aj probiatiká. Ja osobne užívam ako doplnok stravy Zinkosel - zinok,selen, vitamín C,E. Tak moji priatelia, chcem vás týmto posilniť a poradiť vám.Mne táto schéma vyhovuje a naozaj po 5 rokoch mám znova krásnu čistú tvár a aj moje sebavedomie je lepšie. ak by ste mali otázky,rada vám na ne odpoviem. :)


Späť na diskusiu