Diskusia

Dátum: 29.03.2011

Vložil: Tomáš

Titulok: Akné

Chcel by som do tejto diskusie prispieť aj svojim príspevkom. Akné ma trápi už asi 6 rokov. Ešte stále je to zlé, ale bolo to horšie. Akné sa mi robilo všade - tvár, krk, hruď, chrbát, ramená. Viem dobre, o čom táto choroba je. No žiaľ, i pri dnešnej pokrokovej vede sa stále nezistila príčina akné a nejaká účinná liečba. Ja som bral Aknenormin asi rok, musím povedať, že to trocha pomohlo. No musím povedať aj to, že vedľajšie účinky pre mňa boli horibilné. Po čase by som to skôr nazval jedom, než liekom. Ak má niekto záujem zistiť viac o vedľajších účinkoch u mňa, kontaktujte ma mailom (tomas.dzurov@gmail.com).
No po tom všetkom, čo som s akné zažil, to znamená depresie, komplex menejcennosti a strata ,,veškerého" sebavedomia a pod., mi pomohla moja viera. Som rímo-katolík. Ak už vám po tejto vete oči ťahá na iný príspevok, tak nech vám je jasné - viera mi nevyliečila akné. No dala mi v živote nový rozmer. Prestal som sa zameriavať na svoj problém, ale na problémy iných ľudí. Postupom času som si uvedomil, že ľudia postihnutí, chromí a všelijakí iní, čo by dali za to všetko, čo môžem robiť ja. A začal som ďakovať Bohu za to, aký som. Ako vyzerám a dokonca aj za každú jednu vyrážku. Blbosť? - Mysli si. Mňa to vytiahlo zo životnej kaše, v akej som si myslel, že som. Mal som nulové sebavedomie, nevážil som si samého seba, pokladal som sa za úbohé nič. Pripomínalo mi to príbeh Zvonára Matky Božej. Prestal som si seba a život vážiť natoľko, že časom sa objavili aj myšlienky na samovraždu. Preto dobre chápem a viem, v akej situácii ste, sme. No verím, že viera dá nový rozmer aj vám. Hoci som sa stretol s ľuďmi, ktorí sa jednoducho s týmto nezmieria. Utápajú a ubíjajú samých seba v jedoch zvaných Aknenormin, horibilných predstavách o samých sebe a pod. Preto každého pozývam pred jeho stôl, pred neho samého. Ktorý nehľadí či tú vyrážku máš na nose a či nie. Má rovnako rád teba, ako aj mňa a aj každého iného. V prípade nejakých otázok či už ohľadom Aknenorminu alebo inej liečby (skúšal som všetko - cez kozmetiku, laser, bylinky až po Aknenormin) ma môžete kontaktovať na už spomenutý e-mail. (tomas.dzurov@gmail.com)
Na konci by som vám chcel všetkým popriať vyliečenie - fyzické, ak sa vám to podarí, no hlavne duchovné - ktoré podľa môjho názoru určuje stabilitu ľudskej osobnosti.
Prajem príjemný zvyšok dňa.


Späť na diskusiu