Diskusia

Dátum: 10.12.2010

Vložil: juro

Titulok: Re:Re:akné

ja viem ake to je, presne ten pocit zufalosti.. a u dievcat este horsie.. mna sice akne zacalo trapit az asi okolo 17tky 18tky myslim a teraz mam 23, aspon ze som bol usetreny este v 12tich :D najprv to bolo len take obcasne potom sa to dost zhorsilo.. netreba to podcenovat ked sa to vymyka z pod kontroly a treba zajst za koznou urcite!! Ja som bral vselico mozne, plet som mal uz v pohode ale vzdy sa to nakoniec po pol roku od vysadenia vratilo spat.. myslel som ze ma porazi uz..asi jedine co zaberie naisto aj na tie uplne najhorsie formy su tabletky obsahujuce latku izotretinoin.. (tabletky s nazvom Roaccutane alebo Curacné), da sa o tom najst vsetlico na nete. Konecne som sa po sto rokoch znova odhodlal ist na kozne a lekarka mi to predpisala..beriem to teraz asi mesiac aj tyzden a vidno neskutocne vysledky.. plet sa vôbec ale vôbec nemasti, sice ju mam suchu, aj pery ale to sa da v pohode zvladnut.. (lepsie ako si kazdych 10 minut umyvat tvar lebo je uplne mastna :D) dokonca uz ani vlasy nemavam mastne vôbec.. je to super pocit ze konecne sa to cele pohlo tym spravnym smerom..tie lieky sa beru nejak pol roka. Viem ze sa o tom hovori kopa strasidelnych informacii co vsetko moze byt, ale ja nepocitujem vôbec ziadne vedlajsie ucinky a ani vacsina ludi ich nemala.. okrem tych suchych pier.. ked sa toho chcete fakt uz zbavit treba ist na kozne a ziadat nech vam toto predpise.. u dievcat je sice problem ze nesmu otehotniet ale myslim ze si kazdy vie dat pozor.. vysledny efekt za to stoji.. mam aj kamarata ktory to tiez bral a teraz sa mu na tvari nespravi ani jeden jebak a to uz je asi 4 roky po liecbe.. a nemusi sa ani neviem ako starat o tu plet staci pravidelna hygiena.. aj co som cital diskusie tak uz fakt len malokomu sa to znova vratilo, aj to po druhej liecbe uz to vymizlo uplne. Skuste zajst za nejakou dobrou koznou a nedajte sa odbit a ani neskusajte vseliajke somariny a zarucene recepty..(tato choroba je vyborny biznis pre take spolocnosti, jedine co vedia je spravit reklamu a oblbovat zufalych mladych ludi za cielom co najviac zbohatnut na trapeni druhych!!).. ja som toho naskusal az az za tych par rokow, to vam poviem..to nema zmysel.. pokial sa ta plet neprestane mastit nikdy sa toho nezbavite.. umyvat to kazdych 5 minut nebudete, to nejde a dvakrat za den ako sa odporuca rano a vecer vas mastnoty nezbavi.. ked s tymto skoncite budete mat plet jak modelky :P len treba trpezlivost.. a pritom za ten liek som doplacal v lekarni tusim 17 centov? vsetko preplaca poistovna..cize vas to bude za pol roka stat asi 1,20 € :D prajem vam vela stastia, kazdemu prajem ten pocit vyhrat nad tym raz a navzdy :))


Späť na diskusiu