Diskusia

Dátum: 08.02.2016

Vložil: majtika

Titulok: co mi pomohlo - moj pribeh

Nikdy som nemala vazne problemy s akne, sem-tam male pupaciky okolo menzesu alebo pocas skuskoveho co je si myslim bezne, ale to bolo vsetko… kym v roku 2014, ked som mala 27 rokov, som zacala mavat na tvari, hlavne na licach, brade a celusti, hnisave bolave pupaky, ktore zmizli az po niekolkych dnoch az tyzdnoch a zostali po nich nepekne cervene az niekedy fialove flaky. Jeden rok mi trval, kym som sa z tohto “vyliecila”.
Dovodom tych hroznych pupakov boli u mna:
- zvyseny stres v mojom zivote najma kvoli dlhemu projektu v praci - vela som cestovala, stresovala, nadcasovala a nespavala dobre a dostatocne vela
- zaludocne problemy a problemy s travenim - diagnostikovali mi reflux zaludka
- zly jedalnicek, nepravidelne stravovanie a malo varenej stravy
- malo telesnej aktivity
Co mi pomohlo?
Hlavne pohyb, ze som si eliminovala stres, ze som si upravila svoj jedalnicek a zacala spavat aspon 7.5 az 8 hodin denne a plus detox organizmu. Spavat som zacala chodit cca. vzdy v rovnakom case medzi 9-10 hodinou vecer. K eliminacii stresu mi pomohla joga, ktoru si dodnes cvicim skoro kazdy den aspon 15-20 min. z youtube, najcastejsie si zvolim power jogu, aby som sa aj trochu zapotila. Potom som si zacala varit jedla, najma zo zeleniny. Zakladom je vela zeleniny, primerane mnozstvo ovocia (nie az tak vela, ale predsa, hlavne na ranajky, doobedu odporucam) a obilniny ako napr. quinoa, ovsene vlocky. Uplne som vylucila mliecnne vyrobky a fast-food, snazim sa jest skoro bez lepku a stala som sa “skoro-vegankou” (maso si doprajem velmi zriedkavo, za poslednych 2 mesiacov som mala iba raz a aj to rybu). Uplne ma inspirovali recepty od Macingovej a od Elly Woodwardovej (kniha Lahodne s Ellou) a foodblogy s veganskou stravou. Su to velmi lahke jedla na pripravu a neskutocne vyzivne, casto priprava trva do 10-15 min. Aj do prace si nosim mnou uvarene jedlo a casto si robim zelene smoothies najma zo zeleniny. Dalej, zacala som brat probiotika na upravu mojej crevnej flory a superfoody ako acai prasok, spirulina. Pijem denne cca. 3 l cistej vody. Na upravu travenia a detox organizmu som uzivala psyllium a panensky olej z pestreca marianskeho co uz teraz nerobim. Raz som absolvovala CO2 laser tvare, co mi tiez dost pomohlo.
Ta cesta k peknej pleti je bolestiva, viem to, ja som sa neznasala pozerat do zrkadla ked som mala tie obrovske pupaky a skvrny po nich na tvari… Ale verte mi, EXISTUJE CESTA K PEKNEJ PLETI. A este jedna vec, ludia vas miluju pretoze kto ste vnutri a nie pre vasu plet. Je to tak naozaj. Ja som nesmierne vdacna svojmu muzovi, ze to so mnou vydrzal a bol vzdy mojou oporou v tazkych chvilach. Dufam, ze som vam aspon trochu pomohla. Vsetkym vam velmi-velmi drzim palce, aby ste sa z toho dostali!


Späť na diskusiu