Diskusia

Dátum: 19.09.2012

Vložil: muchotravka

Titulok: Harmancek, sol a Med na akne


Kedze mi ziadne kremy ani maste nepomahali, nasla som staru knihu o bylinkach .Tak nejak strucne zhrniem ,co mi pomohlo:
1. MORSKA SOL.
Kupila som si morsku sol z lekarne. Kazdy den si v teplej vode rozpustim par lyziciek soli. Umyjem si tvar velmi teplou vodou,aby sa mi otvorili pory. Namocim vatovy tampon do slaneho roztoku ,prilozim na tvar a necham chvilu posobit. Dost to stipe,ale pomaha to. Moze sa pripravit roztok z mensieho mnozstva soli a tampon mozte nechat posobit aj polhodinu,ako vydrzite.
2. HARMANCEK
Teda skor caj z harmanceku.ale POZOR, nie caj z obchodu vo vrecuskach,ale caj sypany z lekarne, kde su kusy byliny harmanceku. Uvari sa takyto caj, ja to varim v hrnci, potom si naparim plet nad tym, dokym to je horuce. Krasne sa otvoria pory, hnisave vyrazky opatrne pomocou servitky vytlacim. Potom namocim gazu alebo tampon do caju a prilozim na tvar,este ked to je teple. Necham posobit aj 30min niekedy, zalezi, ci mam vela vyrazok alebo nie. Harmancek krasne stiahne zapalene miesta. Ak sa mi robi taka velka vyrazka, tak si to aplikujem aj 3krat za sebou viackrat denne.
Takisto je velmi vhodne pit harmancekovy caj, kedze pomaha zvonku, neuskodi ani zvnutra. Len pozor, niekedy ma prehanacie ucinky :D
3. MED
Kvalitny od vcelara, nie z obchodu! Med naniest na vycistenu plet a nechat posobit...hodinu, polhodiny, celu noc..zalezi na vas. Ja nechavam aj cez noc, tvar si prekryjem len sackom a na vankus dam uterak , aby som nezaspinila periny.
4. ZIADNY ALKOHOL
No , myslela som si ze to nema nejaky vazny vplyv na akne,ale ma! Ked si dam za vecer jedno pivo, je to OK. ALE ked je toho piva viac, na druhy den sa mi to na pleti nepekne odzrkadli. Naozaj to je pravda, ze pri akne sa treba alkoholu vyhnut. Hoci pivo je liek, tu to neplati.
5. ZINOK + ACYLPIRIN
Rozdrvim tieto dve tabletky , pridam par kvapiek vody a nanesiem na vyrazku. Taktiez pomaha


Späť na diskusiu